Pastor oblany kwasem

Do ataku na pastora ewangelikalnego Gospel Life Church International doszło w wigilię Bożego Narodzenia w miejscowości Namasubie, około 10 km od Kampali, stolicy Ugandy.

37 letni Umar Mulinde, który, który przed przyjęciem chrztu był nauczycielem islamu, został oblany w Wigilię Bożego Narodzenia kwasem, przez człowieka, podającego się za chrześcijanina.

"Słyszałem, jak głośno powiedział: 'Pastorze, pastorze', a gdy się do niego odwróciłem, oblał moją twarz płynem, w tym czasie inni wylali mi kwas na plecy, a następnie uciekli krzycząc: "Allahu akbar (Bóg jest wielki)" relacjonował Mulinde dwa dni po ataku.

Twarz, szyja i ramiona pastora noszą głębokie blizny wypalone przez kwas, usta są opuchnięte. Oparzenia obejmują około 30% twarzy. Pastor stracił wzrok w jednym oku. Lekarze robią  wszystko, aby uratować drugie oko i powstrzymać kwas przed rozprzestrzenianiem się na inne części ciała,

Umar Mulinde przyznał, że został zaatakowany przez muzułmańskich ekstremistów sprzeciwiających się jego porzuceniu islamu i jawnej krytyce sądów stosujących szariat w Ugandzie.

Umar Mulinde został wychowany w muzułmańskiej rodzinie, jego ojciec był lokalnym imamem.  Z Ewangelią zetknął się w czasach studenckich. W Ugandzie jest znany z podejmowania publicznych debat, konfrontujących chrześcijaństwo z islamem. Prowadzi zajęcia w centrum biblijnym. Zona pastora, Eva, jest znaną w Ugandzie piosenkarką gospel. 15 października islamiści ogłosili fatwę przeciwko pastorowi, żądając jego śmierci.

Zdjęcie Umara Mulinde z rodziną TUTAJ i po ataku w szpitalu TUTAJ
 

«« | « | 1 | » | »»