Matka Boża patronką walki o życie

Z udziałem przedstawicieli ruchów pro-life z 19 krajów Europy na Jasnej Górze trwa dziś szczególna modlitwa w intencji obrony życia.

Szacuje się, że co roku tylko na skutek aborcji ginie ok. 50 mln dzieci. Według statystyk liczba ofiar dochodzi do 2 mld. Jest ona w rzeczywistości znacznie większa, gdyż nie uwzględniają one działania coraz popularniejszych ostatnio środków wczesnoporonnych oraz ofiar procedury „in vitro”. Coraz więcej krajów legalizuje też eutanazję.

Dzisiejszą modlitwę na Jasnej Górze z „Aktem Powierzenia w Ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości na Świecie” na prośbę Rosjan zainicjował Klub Obrony Ludzkiego Życia – Human Life International – Polska. Podczas wieczornej Mszy poświęcona zostanie kopia Ikony Jasnogórskiej, która rozpocznie peregrynację w intencji ochrony cywilizacji życia „Od oceanu do oceanu”, zaczynając od Rosji przez Azję i Europę, czyli od Władywostoku do Fatimy – powiedziała Ewa Kowalewska z Human Life International – Polska: „Mamy bowiem pełną świadomość, że sami nie wygramy. Jest w tej chwili taki przemożny atak cywilizacji śmierci, wyjątkowo perfidny i w strefie globalnej, że musimy się zwrócić do Tej, która starła głowę szatana, musimy się zwrócić do Maryi”.

Poświęcony obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest przeznaczony dla prawosławnego ruchu pro-life w Rosji. Przeprowadzenie ikony w miejscu, gdzie jest największe zagrożenie i trwa zmaganie w obronie życia, jest starą chrześcijańską tradycją, żywą zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym. Wielki kult Maryi, Matki Chrystusa, łączy oba Kościoły, a sprawa obrony życia jest uznawana za priorytetową. Z ruchami pro-life na Wschodzie od ponad 20 lat współpracują ruchy w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»