Londyn: 734 osoby wstąpią do Kościoła katolickiego

Na terenie archidiecezji westminsterskiej 734 dorosłych podczas tegorocznych uroczystości Wielkanocnych włączy się do Kościoła katolickiego

W minioną sobotę i niedzielę publicznie wyrazili oni wolę przyjęcia sakramentów: 350 osób Chrztu świętego, a 384 Eucharystii i Bierzmowania. Uroczystościom w katedrze westminsterskiej przewodniczył abp Vincent Nichols. Towarzyszyli mu biskupi pomocniczy. Wzięli w niej udział katechumeni, którzy mają przyjąć chrzest oraz kandydaci – osoby ochrzczone w innych Kościołach, które pragną wstąpić do Kościoła katolickiego.

Na terenie archidiecezji westminsterskiej, gdzie katolicy stanowią ponad 10 proc. mieszkańców miały też wcześniej miejsce podobne uroczystości w poszczególnych parafiach. W wielu przypadkach decyzja o wstąpieniu do Kościoła katolickiego jest owocem wieloletnich poszukiwań.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.