Rosja: Za homopropagandę - grzywna!

Poparcie dla decyzji Rady Miejskiej Petersburga zabraniającej propagandy homoseksualizmu i pedofilii wśród niepełnoletnich wyraził patriarchat moskiewski. Z kolei międzynarodowa organizacja „Human Rights Watch” skrytykowała radnych północnej stolicy Rosji i wezwała miejscowego gubernatora do zablokowania tej decyzji.

Stanowisko rosyjskiego prawosławia przedstawił szef Służby Informacyjnej Patriarchatu Moskiewskiego Władimir Legojda, który pozytywnie ocenił uchwale radnych miejskich w Petersburgu. Wyraził zdziwienie krytyką międzynarodowych organizacji broniących praw ludzkich, gdyż jak się wyraził: „prawdziwa wolność człowieka, to wolność od zła i grzechu, a nie wolność robienia wszystkiego, co się komu podoba”.

Krytyczne stanowisko wobec uchwały radnych północnej stolicy Rosji zajęła międzynarodowa organizacja broniąca praw ludzkich „Human Rights Watch”. Przewodniczący jej Wydziału na Europę i Azję Środkową Hugh Wiliams 29 lutego b.r., dzień przyjęcia uchwały, nazwał „czarnym dniem dla Petersburga”. Jego zdaniem naruszona została konstytucja Federacji Rosyjskiej zabraniająca dyskryminacji.

W uchwalonym dokumencie proponuje się za propagandę homoseksualizmu karę pieniężną w wysokości od 1.000 do 50 tys. rubli. Miejscowy gubernator może zatwierdzić lub odrzucić uchwałę radnych. Podobne prawo obowiązuje już w Riazaniu i Archangielsku.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Maluczki
  02.03.2012 19:05
  Czasami Rosja wydaje mi się całkiem sympatyczna!
 • Hannaonline84
  03.03.2012 10:04
  I w tym miejscu brawa dla Rosji.
  Oby u nas ktoś odważył się na taki krok.
  Nie może być tak w wolnym kraju, że zmusza się ludzi do zaakceptowania wbrew własnym przekonaniom i sumieniu homoseksualizmu, a do tego pozwala się na propagowanie homoseksualizmu jakby to było nic kompletnie złego. Dla mnie takie działania to lekkomyślność.
 • marek
  03.03.2012 11:38
  Brawo ! Oby więcej takich odważnych ! U nas w Polsce przede wszystkim. Diabeł przewrócił w głowie Zachodowi, a nasz "rząd" niestety murem za Zachodem. Obyśmy pamiętali o tym gdy przyjdą wybory.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.