Cerkiew zadowolona ze zwycięstwa Putina

Zadowolenie z wyboru Władimira Putina na prezydenta Federacji Rosyjskiej wyraził przewodniczący Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem.

Zdaniem protojereja Wsiewołoda Czaplina we wczorajszych wyborach zwyciężyła mądrość narodu w obliczu siły bezprecedensowego w historii społecznego zaufania, jakim cieszy się prezydent elekt.

Prawosławny duchowny stwierdził, że większość Rosjan wykazała „mądrość, powagę i prawdziwą troskę o kraj i swoich bliźnich”. „Nasz naród nie jest stadem bezmyślnego bydła, jak niektórzy by chcieli” – stwierdził bez ogródek oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego, w kontekście zarzutów, że ostatnie antyputinowskie demonstracje inspirowano z zagranicy. Jego zdaniem ludzie dostrzegają zachodzące procesy i grożące niebezpieczeństwa i odróżniają prawdę od kłamstwa. Nawiązując do historii początków 1917 r., reform rządu Aleksandra Kiereńskiego, czasu tzw. rewolucji lutowej wskazał na utracone wtedy szanse dla Rosji. W obecnej władzy dostrzega kontynuację tamtego rządu. „Dzisiaj mamy budzące podziw osiągnięcia i własną misję do wypełnienia w historii ludzkości” – zaznaczył ks. Wsiewołod Czaplin.

Za przedstawicielem patriarchatu moskiewskiego można dodać, że każdy naród ma swoją misję do spełnienia w historii świata. Ważne jest jednak, żeby narody i państwa szanowały siebie nawzajem i nie narzucały wszystkim własnej wizji swojego posłannictwa dziejowego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.