Arcybiskup Westminsteru o próbie legalizacji małżeństw tej samej płci

Katolicki metropolita Westminsteru ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z próbą legalizacji w Wielkiej Brytanii małżeństw tej samej płci.

Abp Vincent Nichols opublikował list pasterski, w którym nawiązuje do odnośnej inicjatywy ustawodawczej gabinetu Davida Camerona.

Hierarcha stwierdził, że ani Kościół, ani państwo, nie są uprawnione do wprowadzenia nowej definicji małżeństwa. Ostrzegł, że modyfikacje prawa w tym zakresie mogą nieodwracalnie zmienić rozumienie przez społeczeństwo celu instytucji małżeństwa, redukując go jedynie do zobowiązania między dwoma osobami. W takim wypadku nie będzie uznania komplementarnej roli kobiety i mężczyzny, ani tego, że celem małżeństwa jest także prokreacja i edukacja dzieci.

Według agencji Reutera, z przeprowadzonego przez Catholic Voices sondażu wynika, że aż siedmiu na dziesięciu Brytyjczyków uważa, iż małżeństwo powinno być definiowane prawnie jako trwały związek kobiety i mężczyzny.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.