Aresztowania duchownych

Aresztowaniami trzech duchownych zakończyły się protesty przeciw nowej bazie marynarki wojennej w Korei Południowej.

Jednym z zatrzymanych jest jezuita, ks. Joseph Kim Jeong-ku, a dwaj pozostali to duchowni protestanccy. Do ich aresztowania doszło 9 marca. Władze zwolniły już jednego z pastorów, natomiast pozostałych dwóch duchownych oczekuje na przewiezienie do zakładu karnego. W obronie zatrzymanych wystąpił episkopat Korei Południowej. Jego przewodniczący bp Peter Kang U-il przypomniał, że władze, wznawiając prace budowlane, zignorowały prawomocne protesty. Przypomniał, że już cztery lata temu udało się wstrzymać realizację tego projektu, ponieważ wywołał on duży opór społeczny.

Chodzi o wartą miliard dolarów inwestycję rządową na wyspie Jeju. Władze podkreślają, że nowa baza marynarki przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa Korei Południowej wobec zagrożeń ze strony sąsiadów. Natomiast mieszańcy obawiają się degradacji środowiska i plajty turystyki po zrealizowaniu inwestycji. Przyznają oni również, że baza może być celem ataku ze strony wroga.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.