Ukraina: Zwierzchnicy Kościołów przeciw promowaniu homoseksualizmu

Ponad dwie godziny trwało wczorajsze spotkanie prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza ze zwierzchnikami tamtejszych Kościołów chrześcijańskich

Wśród nich, obok prawosławnych i protestantów, byli też najwyżsi przedstawiciele obu obrządków katolickich: arcybiskup większy grekokatolików Światosław Szewczuk i przewodniczący episkopatu rzymskokatolickiego bp Marcjan Trofimiak. „Uczestnicy poruszyli szereg kwestii życia publicznego, politycznego i duchowego. Spotkanie odbyło się w szczerej, przyjaznej atmosferze” – informuje komunikat ogłoszony na stronie internetowej prezydenta, nie precyzując jednak, jakie sprawy poruszono.

Więcej na ten temat można się dowiedzieć od kościelnych uczestników kijowskiego spotkania. Jak wiadomo, zaproszeni na nie hierarchowie to sygnatariusze listu do prezydenta z apelem o zwolnienie z więzienia m.in. Julii Tymoszenko. Janukowycz powiedział, że ułaskawienie byłej premier nie jest na razie możliwe, póki nie zakończy się proces. Tym niemniej trzeba przyznać – uważa abp Szewczuk – że „potraktował on nasz list poważnie, uznał za właściwe odpowiedzieć nam osobiście, zapewnił o swej trosce o poszanowanie praw człowieka i obiecał informować nas o tym, jak będzie rozpatrywana nasza prośba”. Zwierzchnicy ukraińskich Kościołów przekazali też prezydentowi list z żądaniem zapobieżenia w Kijowie publicznym akcjom propagującym homoseksualizm.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| UKRAINA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.