Rosja: nie słabnie poparcie dla Cerkwi

Zdecydowanym zaufaniem wśród wiernych cieszy się Rosyjska Cerkiew Prawosławna. Tak przynajmniej wynika ze statystyk ośrodka badań socjologicznych „Opinia Społeczna”.

73 proc. badanych uważa, że Rosyjski Kościół Prawosławny odgrywa pozytywną rolę w życiu kraju, a blisko 64 proc. darzy go zaufaniem. Ponad połowa respondentów wyraża zaufanie do patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla. Prawie 40 proc. ankietowanych stwierdziło, że dla wypełniania swojej misji Kościół nie potrzebuje bogactw, 23 proc. było innego zdania, a pozostali nie potrafili dać zdecydowanej odpowiedzi w tej sprawie. Wśród osób badanych 68 proc. zadeklarowało związek z prawosławiem, 6 proc. z islamem, 1 proc. z innymi wyznaniami chrześcijańskim, a 20 proc. określiło siebie jako osoby niewierzące.

Ankiety przeprowadzano w kwietniu na próbce 1.500 respondentów w różnych regionach Rosji.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.