Modlą się o "błogosławioną rywalizację"

Ekumeniczne nabożeństwo w intencji Euro 2012 w Szczyrku.

Specjalne ekumeniczne nabożeństwo z okazji rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej Euro2012 odprawi 10 czerwca w Szczyrku luterański duchowny z miejscowej wspólnoty parafialnej ks. Jan Byrt. Znany z oryginalnych przedsięwzięć ewangelizacyjnych duchowny zapowiada, że tym razem chce prosić Boga o „błogosławioną rywalizację”.

„Chcemy prosić Boga także o to, aby i tym razem dewiza – ‘citius, altius, fortius’ (szybciej, wyżej, mocniej) – nie tylko zaowocowała wspaniałymi osiągnięciami sportowymi, ale i dostarczyła mnóstwa wspaniałych emocji – wyjaśnia ks. Byrt i dodaje. że modlić się chce o miłość Bożą, zarówno między zawodnikami, jak i kibicami.

Uczestnicy nabożeństwa w Szczyrku otrzymają przygotowane na czas mistrzostw piłkarskich opaski na rękę ze Słowem Bożym w kolorach flagi Polski i Ukrainy. „Chcielibyśmy, by uczestnicy nabożeństwa nosili Słowo Boże na ręku przez całe Euro 2012” – zaznacza duchowny.

Nabożeństwo rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 11.00 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmpolu

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.