Powstaje Ekumeniczny Ogród Reformacji

W Ekumenicznym Ogrodzie Reformacji w Szczyrku posadzono 8 maja pierwsze drzewa

Z okazji trwającej w Kościele ewangelicko-augsburskim „Dekady Lutra”, ks. Jan Byrt zaplanował zasadzenie minimum pół tysiąca drzew na szlaku wiodącym do ołtarza europejskiego na Kotarzu w Beskidach.

Dziś posadzono jabłoń. Zrobił to bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

„Każdy turysta, który pójdzie tym szlakiem jesienią, będzie mógł sobie zerwać jabłko i się posilić – zapewnia ks. Byrt.

W sadzeniu drzew pomagali ewangelicy z parafii w Katowicach. Oprócz jabłoni parafianie i turyści posadzili również inne drzewa przekazane przez Nadleśnictwo Bielsko - w sumie 150 buków, 300 modrzewi, 50 świerków i jedną jabłoń.

„Dekada Lutra” jest międzynarodowym projektem społeczno-religijnym, którego celem jest popularyzowanie historii i dziedzictwa Reformacji zapoczątkowanej przez ks. dr. Marcina Lutra. Adresowana jest nie tylko do Kościołów chrześcijańskich, ale i do szerokich grup społecznych. Inicjatorami projektu są Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD) i Ministerstwo Kultury Kraju Związkowego Saksonii-Anhalt.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.