Świat potrzebuje wspólnego świadectwa

Zwierzchnik polskiej Cerkwi metropolita Sawa podkreślił w niedzielę na Górze Grabarce (Podlaskie), że problemy, przed którymi stoi obecnie świat, takie jak wojny, terroryzm czy zjawiska patologiczne, wymagają "wspólnego świadectwa" chrześcijan.

"Ludzkość współczesna znajduje się przed wieloma wyzwaniami. Niepokoją ją wojny, podziały, terroryzm, zjawiska patologiczne, zatracanie życia duchowego, kryzys ekonomiczny, odrzucanie Boga i walka z nim. Wszystko to wymaga od nas wspólnego świadectwa prawosławnego i chrześcijańskiego, zgodnie z nauką Kościoła" - mówił abp Sawa w czasie prawosławnych uroczystości Przemienienia Pańskiego na Grabarce, w których bierze udział delegacja rosyjskiej Cerkwi, z patriarchą Cyrylem I na czele.

Abp Sawa podkreślał, że nauka i tradycja Kościoła są "kierunkowskazami dla współczesnego człowieka". Przypominał, że Grabarka to od lat miejsce pielgrzymowania, gdzie wierni zostawią krzyże w różnych intencjach. Dodał, że i patriarcha Cyryl I pozostawia tam swój krzyż. "Niech będzie to wdzięczność za dar wolności, którą otrzymał rosyjski Kościół po epoce jego prześladowań" - mówił zwierzchnik polskiej Cerkwi. 

«« | « | 1 | » | »»