Lotniskowa kaplica w oczy kole

Poseł Ruchu Palikota sprzeciwia się chrześcijańskiej kaplicy w porcie lotniczym w Lublinie - pisze "Rzeczpospolita".

Michał Kabaciński (RP) przekonuje, że lotnisko powstaje za pieniądze unijne i w związku z tym nie powinno się kojarzyć tylko z jedną religią. Poza tym Lublin walczył o miano Europejskiej Stolicy Kultury i stąd powinien - jak twierdzi poseł - zabiegać o większą tolerancję.

Władze lotniska, które zostanie oddane do użytku w listopadzie tego roku, przekonują, że problem jest sztuczny. Rzecznik portu Piotr Jankowski powiedział "Rzeczpospolitej", że z kaplicy będzie mógł skorzystać każdy. Będzie w niej wisiał krzyż, bo kaplica powstanie na polskim lotnisku, gdzie większość obywateli to chrześcijanie, ale kiedy przedstawiciele różnych religii modlili się w Asyż, nie byli rozdrażnieni widokiem krzyża - mówi rzecznik.

Kaplice są na większości lotnisk nie tylko w Polsce. W Balicach kaplica działa już od 15 lat. W Modlinie jeszcze takiej nie ma, ale będzie w ogólnodostępnej części terminalu. Warszawski Port Lotniczy im. F. Chopina też ma kaplicę. Modlą się tam nie tylko podróżni, ale także pracownicy lotniska. W niedzielę odprawiane są Msze święte. Wśród odwiedzających kaplicę są nie tylko chrześcijanie. Nawet ortodoksyjni Żydzi wypowiadali się pozytywnie o kaplicy na warszawskim lotnisku - mówi "Rzeczpospolitej" jego rzecznik Przemysław Przybylski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAPLICA, LOTNISKO

 • mt5_37
  21.08.2012 20:41
  mt5_37
  Zgadza się, wszystko wolno zboczeńcom a chrześcijanom nic! Jak tak dalej pójdzie ktoś zaskarży kościoły - i co trzeba będzie burzyć w myśl tolerancji. Najlepiej postawmy pomniki penisów. Jak się czyta takie rzeczy to się wszystkiego odechciewa. Aż się człowiek zastanawia czy nie lepiej być islamistom, tak to przynajmniej jesteś wierzącym albo ciach i cie nie ma...
 • falcon
  21.08.2012 21:18
  kaplica w każym samolocie - będzie bliżej nieba ,hej!!
 • MAX
  23.08.2012 20:22
  ks.TADEUSZ Kiersztyn nie żyje.
  Zmarł 22 08 2012r.w godzinie Miłosierdzia Bożego godz.15:00 w szpitalu.
  Najechał na Jego samochód z dużą prędkością Tir. Był postulatorem Rozalii Celakówny aby Królował Chrystus W naszej Ojczyżnie.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE!!!
  Niech odpoczywa w pokoju!
 • Kapitalista
  26.08.2012 18:49
  Kolejny dowód na to, że katolicyzm to podpora dla socjalistycznego złodziejstwa. Dlaczego z moich pieniędzy mają być finansowane lotniskowe kaplice? Dlaczego nie będą za nie płacić zainteresowani tzn. katolicy? Skoro jest ich "większość" to nie powinno być to problemem.

  Katolicy nie chcą by in vitro było finansowane przez państwo bo nie chcą płacić za coś to jest niezgodne z ich sumieniem. Dlaczego więc ja mam płacić za wasze kaplice hipokryci?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.