Ścinania krzyży ciąg dalszy

Feministyczna organizacja Femen na swojej stronie internetowej zapowiada dalsze profanacje krzyży na Ukrainie.

Wczoraj po południu aktywistki opublikowały  informacje, że "po swoim udanym debiucie zespół Krestopoval (obalający krzyże - red.) wybiera się w swoją pierwszą trasę po obiektach rosyjskiej, prawosławnej architektury drewnianej, promując debiutancki album Drewniane kościoły Rosji. Sponsorem turnee jest firma (nazwa znanego producenta pił łańcuchowych)". W tej ironicznej wiadomości działaczki Femenu zapowiadają kolejne profanacje krzyży. Mamy do czynienia nie tylko z nawoływaniem do nienawiści na tle religijnym, ale również bezprawnym wykorzystaniem wizerunku renomowanej firmy. Producent pił mechanicznych na swojej stronie internetowej zdecydowanie potępił nawołujące do przemocy działania Femen, odcinając się całkowicie od manipulacji  feministek.

W piątek aktywistki w geście solidarności z członkiniami grupy punkrockowej Pussy Riot ścięły piłą motorową i powaliły na ziemię ustawiony w centrum Kijowa krzyż, ogłaszając swoje rosyjskie koleżanki "ofiarami reżimu putinowsko-cerkiewnego". Film z akcji  został opublikowany w sieci. Wydarzenie wywołało oburzenie nie tylko wśród chrześcijan.  Po profanacji kijowskiego krzyża ukraińska milicja zablokowała biuro organizacji. 

Femen jest znana z prowokacyjnych działań, takich jak napaść na patriarchę Moskwy i całej Rusi, Cyryla I, lub półnagiej manifestacji na placu św. Piotra w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama