Ścinania krzyży ciąg dalszy

Feministyczna organizacja Femen na swojej stronie internetowej zapowiada dalsze profanacje krzyży na Ukrainie.

Wczoraj po południu aktywistki opublikowały  informacje, że "po swoim udanym debiucie zespół Krestopoval (obalający krzyże - red.) wybiera się w swoją pierwszą trasę po obiektach rosyjskiej, prawosławnej architektury drewnianej, promując debiutancki album Drewniane kościoły Rosji. Sponsorem turnee jest firma (nazwa znanego producenta pił łańcuchowych)". W tej ironicznej wiadomości działaczki Femenu zapowiadają kolejne profanacje krzyży. Mamy do czynienia nie tylko z nawoływaniem do nienawiści na tle religijnym, ale również bezprawnym wykorzystaniem wizerunku renomowanej firmy. Producent pił mechanicznych na swojej stronie internetowej zdecydowanie potępił nawołujące do przemocy działania Femen, odcinając się całkowicie od manipulacji  feministek.

W piątek aktywistki w geście solidarności z członkiniami grupy punkrockowej Pussy Riot ścięły piłą motorową i powaliły na ziemię ustawiony w centrum Kijowa krzyż, ogłaszając swoje rosyjskie koleżanki "ofiarami reżimu putinowsko-cerkiewnego". Film z akcji  został opublikowany w sieci. Wydarzenie wywołało oburzenie nie tylko wśród chrześcijan.  Po profanacji kijowskiego krzyża ukraińska milicja zablokowała biuro organizacji. 

Femen jest znana z prowokacyjnych działań, takich jak napaść na patriarchę Moskwy i całej Rusi, Cyryla I, lub półnagiej manifestacji na placu św. Piotra w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Dymitr
  21.08.2012 11:32
  Powinien zając sie nimi psychiatra. Pałata nomier 6.
 • mt5_37
  21.08.2012 20:32
  mt5_37
  Takie rzeczy tylko w EU. U machometanów to już by były ścięte. Bez zbędnych procesów, dochodzenia się tal po prostu - ciach i już. Ale u nas nie... U nas będziemy się przyglądać, może damy grzywnę, potem może oskarżymy o niszczenie mienia publicznego (proces tak z 4 lata) Potem jakiś tajemniczy palisrot wynajmie prawników i sprawa będzie umorzona... no chyba że zostało im coś z dawnych lat - może będzie inaczej.
 • eJan
  21.08.2012 21:18
  Żyjemy - jakby nie patrzeć - w czasach ostatecznych (tzn. między pierwszym a drugim przyjściem Chrystusa), dlatego nic dziwnego że szatan coraz bardziej spieszy się w swoich destrukcyjnych działaniach. A pole do popisu ma współcześnie jak widać spore...
  Jednak dla ludzi dobrej woli wszystko to powinno być raczej zachętą do wewnętrznej mobilizacji, modlitwy oraz pogłębiania swojej wiary i stosowania jej zasad w praktyce, zamiast wyłącznie utyskiwania, oceniania i krytykowania innych.
 • obiektiv
  22.08.2012 07:53
  Myślę że tak po 5 lat więzienia albo psychiatryczny zakład zamknięty dobrze by im zrobiło. Głupie dziewuchy i tyle!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.