Muzułmanie mają zabijać

Liban, w którym przed tygodniem gościł Benedykt XVI, w miniony piątek ponownie stał się areną muzułmańskich protestów przeciwko znieważaniu Mahometa.

Tym razem w Kraju Cedrów nikt nie zginął. Imamowie uczestniczący w manifestacjach wzywali jednak do zabicia wszystkich, którzy znieważają założyciela islamu. Również Hassan Nasrallah, szef Hezbollahu, zaapelował do mahometan, by pokazali całemu światu gniew islamu.

Do najkrwawszych rozruchów doszło w Pakistanie, gdzie policja musiała chronić zachodnie placówki dyplomatyczne, szkoły czy hotele. W sumie zginęło tam 26 osób, a 200 zostało rannych. Podpalono m.in. anglikański kościół i szkołę w mieście Mardan. Do zamieszek doszło też w innych krajach: Jemenie, Bangladeszu, Indonezji czy Libii.

Tłumne manifestacje przeszły również ulicami miast niemieckich. W Berlinie wielką akcję w obronie Mahometa zwołano na 6 października. Z drugiej strony nie brakuje też działań odwetowych. Prawicowe ugrupowanie Pro Deutschland zapowiedziało projekcję kontrowersyjnego filmu o Mahomecie, który od dwóch tygodni budzi oburzenie muzułmanów na całym świecie.

Ulicznych demonstracji w obronie Mahometa nie było natomiast we Francji, gdzie żyje ponad 5 mln muzułmanów.  i gdzie w ubiegłą środę jeden z tygodników opublikował wulgarne karykatury założyciela islamu. Tamtejszy minister spraw wewnętrznych Manuel Valls zakazał muzułmanom publicznych protestów i zapowiedział, że zażąda od prefektów policji bezwzględnego egzekwowania tego zakazu.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.