Ekumeniczna wizyta kard. Kocha

Kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, przebywa w Armenii.

Wczoraj został przyjęty przez zwierzchnika prawosławnego Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Patriarcha Karekin II potwierdził wolę zacieśniania współpracy i przyjaźni z Kościołem katolickim. Podkreślił, że świadectwem dobrych relacji jest ekumeniczna pomoc w formacji ormiańskich duchownych. Dzięki temu mogą oni zdobywać wiedzę na katolickich uczelniach.

Kard. Koch zapewnił ze swej strony, że czuje się zaszczycony wizytą w kraju, który jako pierwszy uznał chrześcijaństwo za swą oficjalną religię i przeniknął tą wiarą swe dzieje i kulturę. Jak podaje komunikat prasowy Kościoła apostolskiego w Armenii, obaj hierarchowie omówili też wyzwania, jakie stoją przed chrześcijanami w tym kraju, gdzie najpierw doświadczyli oni sowieckich prześladowań, a teraz stają wobec zagrożenia obojętnością religijną.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.