Chrześcijanie chcą mediować

Rada Kościołów Chrześcijańskich na Madagaskarze chce chce podjąć się nowej mediacji między stronami konfliktu w tym kraju.

Na Madagaskarze trwa kryzys polityczny. Sytuacja stała się bardzo poważna. Poczucie niepewności jutra i korupcja trapią praktycznie cały kraj. Takie przekonanie wyraża tamtejsza Rada Kościołów Chrześcijańskich, która chce podjąć się nowej mediacji. Decyzja ta zapadła po czterodniowych obradach tego organu.

„Naszym przesłaniem jest pojednanie. Ono zawsze było częścią pracy i życia Kościoła. Chcemy więc pojednać ze sobą te osoby, które będą otwarte na wolę Bożą” – powiedział przewodniczący Rady, pastor Modeste Rakoto.

Kościoły wzywają partie polityczne, organizacje społeczne i wojsko do podjęcia wspólnych rozmów, które mogłyby doprowadzić do zakończenia impasu. W przeszłości Kościoły chrześcijańskie już wielokrotnie angażowały się na różne sposoby w rozwiązywanie konfliktów politycznych. Obecnie trwają negocjacje, w wyniku których ma powstać kalendarz spotkań blisko pięćdziesięciu różnych organizacji.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.