Betlejem: odnowiono bazylikę Narodzenia Pańskiego

Miejsce narodzenia Jezusa w Betlejem wpisane w 2012 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO zostało skreślone z listy miejsc zagrożonego dziedzictwa ludzkości.

Dzięki wysokiej jakości prac konserwatorskich, jakim został poddany dach, zewnętrzna fasada, mozaiki oraz drzwi, które zostały uszkodzone na skutek działań wody kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem i jego otoczenie nie jest już na liście obiektów szczególnie zagrożonych.

Już od II wieku uznawano je za miejsce, gdzie urodził się Jezus. W 339 roku, z inicjatywy cesarza Konstantyna, wybudowano na nim kościół, który został przebudowany w VI wieku. Świadkiem tamtych czasów jest zachowana do dziś wartościowa mozaika podłogowa. W skład tego miejsca wchodzą dziś także konwenty i kościoły łacińskie, grecko-prawosławne i ormiańskie, a także ogrody i szlak pielgrzymkowy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.