Ponowna konsekracja katedry

Ignace Youssef Younan, syryjskokatolicki patraiarcha, poświęcił katedrę w Bagdadzie.

Syryjskokatolicka katedra w Bagdadzie, która 31 października 2010 r. stała się miejscem męczeństwa kilkudziesięciu wiernych i dwóch księży, została dziś ponownie konsekrowana. Jej poświęcenia dokonał patriarcha tego obrządku Ignace Youssef Younan. W liturgii uczestniczył przebywający obecnie w Iraku prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, który był też wczoraj na uroczystości otwarcia katedry dla kultu.

Przemawiając dziś w tej świątyni, kard. Leonardo Sandri zapewnił, że Papież pamięta o Irakijczykach, zarówno tych, którzy mimo niepewnej sytuacji pozostali w ojczyźnie, jak też o szukających bezpieczniejszego i bardziej godnego życia na drogach świata. Ponadto przypomniał jego apele i modlitwy o położenie kresu przemocy w Iraku i zachęty do nadziei, kierowane do tamtejszych chrześcijan.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.