Sylwester skromnie i bez alkoholu

Uczestnicy 35. Europejskiego Spotkania Młodych w Rzymie, zorganizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę z Taize, spędzili ostatni dzień roku na modlitwie w bazylikach i kościołach. O północy będą uczestniczyć w czuwaniu w intencji pokoju w rzymskich parafiach.

W Wiecznym Mieście przebywa około 40 tysięcy młodych katolików, protestantów i prawosławnych z wielu krajów Europy. Jest wśród nich, jak się szacuje, blisko 12 tysięcy Polaków.

W sylwestrową noc w rzymskich parafiach, które podejmują młodych ludzi, modlitwy o pokój zakończy tradycyjne Święto Narodów. Powitanie Nowego Roku odbywa się skromnie i bez alkoholu.

Od piątku młodzież bierze udział w czuwaniach modlitewnych, spotkaniach na temat kwestii społecznych, wiary i życia wewnętrznego oraz kultury i sztuki, zwiedza Rzym. Modliła się również z papieżem Benedyktem XVI na Placu świętego Piotra.

Przeor Wspólnoty z Taize brat Alois zapowiedział, że następne spotkanie odbędzie się pod koniec 2013 roku w Strasburgu.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • ff
    31.12.2012 23:48
    Brałem udział w wielu spotkaniach młodych organizowanych przez tę wspólnotę. Nigdy nie było bezalkoholowe. Oczywiście każdy sam się zaopatrywał ale nie było zakazu.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.