Westerwelle: Obrona chrześcijan to kwestia fundamentalna

Minister spraw zagranicznych Niemiec reaguje na nowy raport o prześladowaniu chrześcijan

Podczas posiedzenia rządu RFN Guido Westerwelle określił ochronę chrześcijan jako jedną z fundamentalnych kwestii, jaką ma się zajmować niemiecka polityka zagraniczna. – Tolerancja religijna i pluralizm należą do podstawowych praw człowieka – mówił. Nie wytłumaczył jednak, jak to będzie wyglądać w praktyce, choć dodał, że Niemcy będą próbowały wpływać na wybrane kraje i regiony.

W ten sposób polityk Wolnej Partii Demokratycznej odniósł się do opublikowanego we wtorek raportu organizacji „Open Doors”, według którego na świecie prześladowanych jest ponad 100 mln wyznawców Chrystusa. Niechlubne pierwsze miejsce wśród państw, w których chrześcijanie cierpią najbardziej, zajmują Korea Północna, Arabia Saudyjska i Afganistan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Anna
  11.01.2013 14:08
  Wielkie brawa dla pana ministra. Ja czekam z niecierpliwością , kiedy nasz szanowny pan Radosław Sikorski , minister spraw zagranicznych katolickiego kraju, postąpi podobnie.
 • Tomek z Poznania
  12.01.2013 23:28
  Czyli "Ci geje" nie są tacy źli skoro jawny homoseksualista i minister spraw zagranicznych Niemiec chce bronić prześladowanych chrześcijan. Bardzo potrzeba takich ludzi i takich polityków jak Pan Minister!

 • tomek
  12.01.2013 23:50
  oj Gość Niedzielny chwali geja i Niemca,
 • Adam
  13.01.2013 00:05
  Czemu nie dodaliście, że pan minister od wielu lat pozostaje w związku z mężczyzną? Czyżby gość był wybiórczy w swoim przekazie? Bardzo nieładnie atakować z każdej strony społeczność LGBT, a kiedy wygodnie używać jej członków za autorytety.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.