31 tys. podpisów pod petycją o uwolnienie Asii Bibi

W samych tylko Włoszech udało się zebrać 31 tys. podpisów pod petycją z prośbą o uwolnienie Asii Bibi, pakistańskiej chrześcijanki oskarżonej o „bluźnierstwo przeciw Mahometowi”.

Akcję w obronie kobiety skazanej przed dwoma laty na śmierć zorganizował katolicki dziennik Avvenire.

Pod petycją podpisali się chrześcijanie i wyznawcy innych religii, a także osoby niewierzące. W akcję włączyli się włoscy politycy. „Proces jest znowu w toku i nie można w niego ingerować, ale zapewniam, że te podpisy zostaną przesłane do władz mojego kraju – powiedziała Tehnina Janjua, ambasador Pakistanu we Włoszech. – Przekażemy też Asii Bibi wyrazy wsparcia od narodu włoskiego”.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Shahbaz
  12.03.2013 23:16
  No właśnie, Włochom udało się zebrać 31 tys. podpisów, a pod naszą polską petycją na stronie:

  http://www.activism.com/pl_PL/petycja/petycja-w-sprawie-uwolnienia-asii-noreen-bibi/35111

  jest tylko 600 ...
  Zachęcam do propagowania petycji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.