Bóg zamiast złudzeń

Naszą ufność musimy złożyć nie w nowych liderach czy organizacjach, lecz w Bogu, który wskrzesił Chrystusa – powiedział w swym pierwszym kazaniu wielkanocnym nowy prymas Kościoła anglikańskiego.

Justin Welby zauważył, że w czasie kryzysu nastroje społeczne ulegają częstym zmianom. Towarzyszą temu złudne nadzieje i przykre rozczarowania. Również uczniowie Chrystusa karmili się złudzeniami.

Złudzeniami kierowali się też często chrześcijanie, co doprowadziło do podziałów w Kościele. Abp Welby zaznaczył jednak, że żadna organizacja, doskonały system czy nowi liderzy nie uchronią nas przed upadkiem. Ten bowiem jest związany z ludzkim grzechem. Radość Kościoła nie opiera się na ludzkim optymizmie, lecz na pewności, że Bóg wskrzesił Chrystusa z martwych i że wskrzesi również nas – powiedział dziś nowy zwierzchnik anglikanów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.