Bułgaria: prezydent prosi o modlitwę

Bułgarzy starają się zapomnieć o swych podziałach religijnych i politycznych. Prezydent Plewnelijew wezwał rodaków do modlitwy i prosił o wytrwałość w czasie kryzysu.

Bułgarię ogarnęła fala protestów, która zmusiła do ustąpienia centro-prawicowy rząd Bojko Borysowa. Ponadto w ostatnich miesiącach odnotowano szokujący wzrost liczby samobójstw. Najbardziej wstrząsające przypadki dotyczą samospaleń.

Rosen Plewnelijew spotkał się 2 kwietnia z przedstawicielami chrześcijan, muzułmanów i żydów. Prezydent powiedział: „Protesty rozpoczęły się od palenia rachunków za prąd, ale teraz płoną ludzie. W tym trudnym dla nas czasie potrzebujemy wiary i nadziei silniejszych niż kiedykolwiek”. Z inicjatywy prezydenta i zwierzchników religijnych w Bułgarii trwają od wczoraj trzydniowe modlitwy o poprawę sytuacji w kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.