Niepewna sytuacja naszych misjonarzy

W Republice Środkowoafrykańskiej, kiedy władzę po zamachu stanu przejął nowy prezydent, w kraju trwa wojna domowa. Państwa afrykańskie nie uznają jego rządów. W Republice Środkowoafrykańskiej pracują tarnowscy misjonarze - księża i świeccy.

Obecnie sytuacja misjonarzy jest ustabilizowana. Rebelia nadal jednak wywołuje niepokój, bo zdarzają się kradzieże pieniędzy czy samochodów jednak nie dochodzi do poważniejszych incydentów.

Jak potwierdza ks. Krzysztof Czermak - wikariusz biskupi do spraw misji - ewangelizacja w Republice Środkowoafrykańskiej jest kontynuowana.

_

Ze względu na niezadowolenie miejscowej ludności z nowego reżimu oraz niepewność zachowania się rebeliantów, sytuacja misjonarzy ciągle może się zmienić.

O trudnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej pisze na swoim blogu Gabriela Durczyk, pielęgniarka w szpitalu dla Pigmejów w Bagandou. Adres blogu: www.przezywam.blogspot.com.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • PianticeLLa
    19.04.2013 12:36
    Pozdrawiam serdecznie z Republiki Środkowoafrykańskiej. Mam nadzieję, że się za nas modlicie. Misjonarze katoliccy z Polski i nie tylko dzielnie nadal i w miarę normalnie pełnią swoją służbę. W ostatnią niedzielę ks. Mirosław Gucwa udzielił Sakramentu Bierzmowania w Baboua kilkudziesięciu młodum ludziom i poświęcił nową grotę Matki Bożej. Tutaj kilka zdjęć: https://plus.google.com/photos/101380960528659799335/albums/5868474812156928577?banner=pwa Joanna Stępczyńska, misjonarka świecka w Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.