Syria: zburzono kościół kapucynów

W syryjskiej Mezopotamii 15 kwietnia wybuch zupełnie zniszczył kościół i klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Do ostatniego dotąd prawie nienaruszonego kościoła w Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii najpierw włamali się opozycjoniści i rozbili tam obóz. Potem świątynię zaatakowało wojsko. Wiceprowincjał kapucynów na Bliskim Wschodzie informuje, że w tej syryjskiej miejscowości chrześcijan już nie ma. W ostatnich miesiącach wyjechało też stamtąd dwóch ostatnich kapucynów.

O. Tony Haddad OFM Cap podkreśla, że przez blisko 400 lat ta kapucyńska wiceprowincja wielokrotnie doznawała prześladowań, jednak zawsze udawało jej się podnosić razem ze zmartwychwstałym Chrystusem. „Kiedy na Bliskim Wschodzie zagości wiosna pokoju, będziemy mogli świątynię odbudować” – dodaje o. Haddad.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.