Chrześcijanie niemile widziani

Nie maleje nacisk muzułmańskich ekstremistów na całkowitą islamizację indonezyjskiej prowincji Aceh

Według dorocznego raportu miejscowej organizacji protestanckiej monitorującej sytuację wolności religijnej w Indonezji, w ciągu roku zlikwidowano 17 chrześcijańskich miejsc kultu. Są wśród nich także katolickie kaplice. Całej akcji patronuje gubernator Zaini Abdullah, znany z radykalizmu, z którym wprowadza w zdominowanej przez muzułmanów prowincji obowiązujące tam prawo szariatu. Likwidowaniu miejsc kultu pod fikcyjnymi pretekstami prawnymi towarzyszą pogróżki pod adresem wyznawców Chrystusa. Istnieje obawa, że lokalne władze chcą sprowokować zamieszki.

Radykalizm gubernatora Abdullaha budzi niepokój władz centralnych w Dżakarcie. Minister spraw wewnętrznych Indonezji Gamawan Fauzi kilkakrotnie stwierdzał, że takie działania są nie do przyjęcia, przypominając obowiązujące w kraju zasady pluralizmu i tolerancji.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.