Indie: porwanie chrześcijanki

W ostatnich dniach doszło do kolejnych przypadków naruszenia wolności religijnej chrześcijan w Indiach.

W stanie Tamil Nandu 23-letnia konwertytka na chrześcijaństwo została porwana i ukryta w nieznanym miejscu przez własnych rodziców, którzy są wyznawcami hinduizmu. Gdy dowiedzieli się, że ich córka chce wstąpić do zakonu, uprowadzili dziewczynę, by siłą przekonać ją do zmiany decyzji. 

Z kolei w miejscowości Jaipur hinduistyczni ekstremiści ciężko pobili matkę tamtejszego protestanckiego pastora. Czterej uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do domu kapłana pod jego nieobecność. Gdy w środku znaleźli matkę duchownego, domagali się od niej informacji, gdzie jest jej syn. Grozili też, że ją zabiją i poćwiartują jej ciało, jeśli nie przyjmie hinduizmu. 
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.