Kolejny mord na Koptach

Niezidentyfikowani napastnicy ostrzelali w niedzielę wieczorem uczestników ceremonii śłubnej przed jednym z koptyjskich kościołów na przedmieściach Kairu. Co najmniej 3 osoby poniosły śmierć a 9 zostało rannych - poinformowały egipskie służby bezpieczeństwa.

Napastnicy na motocyklach strzelali na oślep do ludzi wychodzących z kościoła. Nie wiadomo czy ofiary śmiertelne to chrześcijanie.

Koptyjscy chrześcijanie stanowią ok. 10 proc. ludności Egiptu, której przytłaczającą większość stanowią muzułmanie - sunnici. Przez wieki współistnienie obu społeczności układało się pokojowo, mimo okresowych wzrostów napięcia.

Sytuacja pogorszyła się znacznie po obaleniu przez armię 3 lipca br. islamskiego prezydenta Mohameda Mursiego. Od tego momentu rozpoczęła się seria najgwałtowniejszych od lat ataków na kościoły i mienie chrześcijan.

Część fundamentalistów islamskich oskarża chrześcijan o współudział w obaleniu Mursiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, PAP, TERRORYZM

Pobieranie...
  • MacBlacker
    25.10.2013 14:35
    A idioci w Europce cieszyli się z "arabskiej wiosny" - tymczasem jak zwykle rewolucja przynosi tylko śmierć i zniszczenie - ale to przecież obie rzeczy które i Diabeł i lewica lubią najbardziej.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.