Figura da pokoju

Na górze Cherubinów w Syrii wzniesiono przy współpracy patriarchatu moskiewskiego figurę błogosławiącego Chrystusa.

Monument znajduje się na szlaku pielgrzymkowym z Konstantynopola do Jerozolimy. Statuę Chrystusa ustanowiono 14 października, w dniu, kiedy prawosławni obchodzą Święto Opieki Najświętszej Bogarodzicy. Było to jednocześnie w przeddzień muzułmańskiego Święta Ofiar.

Koło miasta Saidnaja w Syrii, na górze Cherubinów przy monasterze o tej samej nazwie, na wysokości 2100 m n.p.m. wzniesiono kompozycję rzeźbiarską z wielką statuą Chrystusa w środku, zatytułowaną „Przyszedłem zbawić świat”. Akcja została zorganizowana przez prawosławne patriarchaty Antiochii i Moskwy. Opiekę artystyczną sprawowała Moskiewska Akademia Duchowna, której przedstawicielem był szef jej katedry archeologii chrześcijańskiej protodiakon Igor Michajłow.

Figura błogosławiącego Chrystusa widoczna jest z Libanu, Jordanii, Izraela i Palestyny. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że widok ten zainicjuje w regionie dotkniętym pożogą wojenną i nienawiścią, proces pokojowy, wzbudzi w ludziach postawy wzajemnego zrozumienia i nadzieję na zbawienie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.