Migracja za pracą buduje ekumenizm ludów

Obrona chrześcijańskiej Europy oraz troska o wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie i w Syrii. Te wyzwania bardziej niż kiedykolwiek wcześniej łączą Kościoły katolicki i prawosławny.

Mówił o tym patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl podczas spotkania w Moskwie z kard. Angelo Scolą. Prawosławny patriarcha potępił jednocześnie wszelkie formy prześladowania wyznawców Chrystusa kryjące się pod hasłami tolerancji i wielokulturowości. W czasie spotkania rozmawiano także o pontyfikacie Papieża Franciszka. 

„Klimat spotkania był bardzo serdeczny. Patriarcha z wielkim uznaniem mówił o działalności Papieża Franciszka. Rozmawialiśmy o pilnej konieczności dawania wspólnego świadectwa we współczesnym świecie, który przeżywając różnego rodzaju trudności bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stawia sobie pytanie o sens życia. Myślę, że aby ustalić czas i sposób spotkania Ojca Świętego z patriarchą, mniej trzeba się troskać o całą strategię polityczno-programową, a bardziej skupić na pilnym wyzwaniu misyjnym Kościoła. Ciekawą rzeczą jest zjawisko wynikające z wymieszania ludzi różnych narodów i religii. W Europie jest coraz więcej prawosławnych, a w Rosji katolików, którzy pochodzących z Azji. Jest wiele wspólnych doświadczeń i współpracy. Można, więc powiedzieć, że rodzi się «ekumenizm ludów» – powiedział arcybiskup Mediolanu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.