Korea Płn.: Egzekucje na oczach dzieci

Podczas niedawnej publicznej egzekucji ok. 80 osób w Korei Północnej stracono również chrześcijan. Jak donoszą południowokoreańskie media egzekucja odbyła się 3. listopada w obecności tysięcy ludzi w tym dzieci.

Według obserwatorów publiczne egzekucje są dla rządzącego Koreą Północną dyktatora Kim Dzong Una środkiem odstraszania i zastraszania własnych obywateli. Powodem wykonania wyroku śmierci przez komunistyczny reżim na chrześcijanach było podobno posiadanie przez nich Biblii. Zaledwie trzy miesiące temu Kim Dzong Unn miał kazać zgładzić kilkunastu artystów za posiadanie Pisma św. i rzekome szerzenie pornografii.

Organizacje praw człowieka szacują, że w Korei Północnej ponad 200 tys. osób jest więzionych z powodów politycznych i religijnych. Wśród nich jest co najmniej 30 tys. chrześcijan.

Według oficjalnych danych wśród 24 mln mieszkańców Korei Północnej jest tylko 12 protestantów i 800 katolików. Natomiast ok. 100 tys. chrześcijan żyje w podziemiu. Północnokoreański reżim traktuje ich jako wrogów państwa

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Beszad
  15.11.2013 16:11
  Wierzyć się nie chce, że nasza zachodnia cywilizacja pozostaje głucha na takie barbarzyństwo, ograniczając się do interwencji tylko tam, gdzie jest zagrożona strefa jakichś interesów... Pamiętajmy o naszych koreańskich Braciach - zwłaszcza, gdy we wrzawie wewnętrznych konfliktów zdajemy się zapominać o prawdziwych bólach tego świata...
 • Krzysiek
  15.11.2013 16:43
  >>Natomiast ok. 100 tys. chrześcijan żyje w podziemiu. Północnokoreański reżim traktuje ich jako wrogów państwa<<

  No, Chrześcijanie są traktowani jako wrogowie państwa nie tylko w Azji - popatrz na polskich i europejskich posłów, na kanadyjskie prawo i restrykcje, na australijskie działania wobec Chrześcijaństwa w życiu publicznym.

  Skala działania państwa zależy tylko od zastraszenia społeczeństwa - ale kierunek działania wszystkie państwa mają ten sam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.