Ekumeniczna modlitwa za Indie

Wielka modlitwa ekumeniczna odbędzie się 30 listopada jednocześnie we wszystkich kościołach chrześcijańskich Indii. Jest to odpowiedź na ogromny kryzys dotykający ten kraj.

„Wzywamy wszystkich wierzących, by w tym czasie kryzysu politycznego, gospodarczego, moralnego i religijnego włączyli się w ogólnonarodową modlitwę za swą ojczyznę” – apeluje katolicki arcybiskup Delhi Anila Joseph Thomas Couto. Przypomina zarazem, że dla człowieka wierzącego modlitwa jest naturalną odpowiedzią na przeżywane trudności, a Indie bardzo potrzebują sprawiedliwości i pojednania. Stąd wspólna modlitewna inicjatywa wszystkich chrześcijan żyjących w tym kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, INDIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.