Meksyk: zamordowano dwóch księży

Dwaj kapłani zostali zamordowani w Meksyku. Do wydarzenia doszło w stanie Veracruz na wschodzie kraju.

Księża Hipólito Villalobos Lima i Nicolás de la Cruz Martínez pracowali w diecezji Tuxpan. Ich ciała znaleziono 29 listopada w parafii San Cristóbal w miejscowości Ixhuatlán de Madero, gdzie byli duszpasterzami. Nie wiadomo, jakie były motywy zbrodni. Policja zatrzymała czterech podejrzanych o dokonanie zabójstwa. 

Meksyk należy do najniebezpieczniejszych dla ludzi Kościoła krajów Ameryki Łacińskiej. W sprawie tej alarmował ostatnio episkopat, zwracając uwagę na powtarzające się przypadki agresji wobec duchownych. W tym roku zamordowano tam czterech księży.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.