ŚRK: Apel o modlitwę o pokój w Syrii

Do modlitwy i pamięci o prawosławnych mniszkach porwanych 2 grudnia w Maaluli i metropolitach uprowadzonych w kwietniu w Aleppo wezwał sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów.

Swój apel pastor Olav Fykse Tveit skierował do 345 Kościołów członkowskich Rady i do innych Kościołów na całym świecie. Zwrócił się również do wszystkich zaangażowanych w konflikt syryjski, by w swych działaniach oszczędzili niewinne osoby cywilne.

„Nie ustajemy w modlitwach o pokój dla Syrii, by skończyły się tam cierpienia milionów ludzi, którzy stracili bliskich, odnieśli rany lub zostali pozbawieni dachu nad głową czy miejsc kultu” – zapewnił sekretarz ekumenicznej organizacji zrzeszającej protestantów i prawosławnych. Wzywa ona społeczność międzynarodową do solidarności z uprowadzonymi i z wszystkimi ofiarami przedłużającego się konfliktu syryjskiego oraz do wzmożenia wysiłków, by ich uwolnić i zapobiec takim porwaniom na przyszłość. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.