Kenia: zamachy na kościoły

W Kenii doszło w bożonarodzeniową noc do ataków na dwa kościoły. Dokonali ich w mieście portowym Mombasa niezidentyfikowani sprawcy. Jedna ze świątyń została kompletnie zniszczona.

Na razie jeszcze nie ujęto jeszcze żadnych podejrzanych. Kenijska policja bada, czy zamachów mogli dokonać muzułmańscy bojówkarze powiązani z somalijską organizacją terrorystyczną Shabaaba lub działacze nielegalnego ruchu separatystycznego, który domaga się oderwania przybrzeżnego regionu od kraju. Zaatakowane Kościoły znajdują się w dzielnicy zamieszkanej głównie przez muzułmańską mniejszość. Zdaniem islamskiego zwierzchnika szejka Juma Ngao sprawcy ataków chcieli poróżnić chrześcijan i muzułmanów, żyjących tam w pokoju. „Podpalenia świątyń wyznawców Chrystusa miało ich sprowokować do odwetu, a w konsekwencji do wybuchu konfliktu religijnego, dzięki któremu Shabaaba mogłaby rozwijać się w Kenii” – powiedział agencji Reutera przewodniczący kenijskiej Rady Muzułmanów. Ma on nadzieję, że dzięki rozsądkowi chrześcijan do tego nie dojdzie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.