Za rok spotkanie Taizé w Pradze

37 Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 w Pradze, stolicy Republiki Czeskiej – zapowiedział podczas dzisiejszej modlitwy wieczornej w katedrze w Strasburgu przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois.

Wziął w niej m.in. arcybiskup metropolita praski, kard. Dominik Duka OP, pastor Daniel Fajfr przewodniczący Czeskiej Rady Ekumenicznej a także arcybiskup Strasburga, Jean-Pierre Grallet, O.F.M.

Brat Alois podkreślił, że Praga znajduje się w centrum Europy. Stolica Czech po raz drugi będzie gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych. Po raz pierwszy miało to miejsce na przełomie 1990 i 1991 roku. Kard. Duka zaprosił młodych osobiście na kolejne spotkanie do stolicy Czech. Dodał, że młodzi zostaną przyjęci przez wszystkie Kościoły Pragi.

Również przewodniczących Czeskiej Rady Ekumenicznej zachęcił, by młodzi obecni w Strasburgu zabrali swoich przyjaciół. Brat Alois podziękował po czesku za gościnę, z jaką młodzi z pewnością spotkają się w Pradze. Wcześniej zaznaczył, że rok 2014 będzie rokiem Ameryki. W kwietniu i maju odbędą się spotkania młodych w Texasie i Meksyku, zaś w październiku Republice Dominikańskiej, Portoryko i na Kubie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama