Pastor zwolniony za chrześcijańskie poglądy

Pastor Kościoła Szkocji stracił pracę kapelana jednej ze szkół w Glasgow po tym jak przypomniał na swym profilu facebookowym, co chrześcijaństwo mówi na temat homoseksualizmu. Zamieszczony przez pastora Donalda Michaela MacInnesa wpis stanowił komentarz w sprawie decyzji szkockiego rządu, który poparł projekt ustawy legalizującej tzw. homomałżeństwa.

„Teraz możemy się spodziewać zmienionego programu nauczania szkolnego w ten sposób, że naszych dzieci będą uczyć tego zboczenia jakby było czymś dobrym” – napisał pastor i wyraził rozczarowanie postawą rządu. W efekcie stracił pracę, gdyż nadzorująca bezwyznaniową szkołę, w której pastor pracował, Rada Miasta Glasgow zatwierdziła wcześniejszą decyzję dyrektora placówki.

Według rzecznika Rady, pastor miał prawo do wyrażenia swej prywatnej opinii, a dyrektor szkoły podjął decyzję na skutek interwencji rodziców, dla których komentarz zamieszczony przez pastora był obraźliwy.

Przedstawiciel Kościoła Szkocji wyraził nadzieję, że dyrektorzy szkół, którzy mogą wyznaczać na kapelanów osoby według własnego uznania, będą to robić w sposób taktowny, uwzględniając wolność wypowiedzi religijnej.

«« | « | 1 | » | »»