Nauczyciel zakazał znaku krzyża

Po zdjęciu krzyża ze ścian włoskich szkół przyszedł czas na zakazanie wykonywania znaku krzyża.

We włoskim gimnazjum w Reggio Emilii doszło do kuriozalnej sytuacji. Uczennica została zganiona przez nauczyciela za to, że wykonała znak krzyża po tym, jak usłyszała sygnał przejeżdżającej obok szkoły karetki pogotowia. Zdaniem części włoskich komentatorów chrześcijański znak został w ten sposób zrównany z takim gestem jak wyciąganie środkowego palca.

Uczennica opowiedziała o zajściu rodzicom, którzy przedstawili je jednemu z radnych. W ten sposób sprawa trafiła na forum Rady Regionu. Sytuacja jest skomplikowana tym bardziej, że Włochy są krajem, w którym z jednej strony znak krzyża jest bardzo popularny (np. w czasie meczów piłkarskich), z drugiej zaś od dłuższego czasu toczy się tam walka o usunięcie symoboliki religijnej ze szkół w imię wykrzywionej tolerancji. Najlepszym przykładem jest sytuacja na północy Włoch gdzie doszło już do zakazów wystawiania jasełek, przygotowywania stajenek czy ubierania choinki, pomimo że społeczność muzłumańska wcale nie czuła się zdyskryminowana, a nawet wsparła chrześcijan w walce o zachowanie bożonarodzeniowych tradycji.

«« | « | 1 | » | »»
 • bolek
  24.01.2014 11:26
  szkoda, że nikt, kto negatywnie ocenia decyzję Kardynała Dziwisza, tak mocno nie reaguje, kiedy ostatnia wola wyrażona przez zwykłego obywatela, nie jest szanowna przez polskiego prawodawcę, a Sądy - rzekomo w imię prawa - robią, co chcą.
 • Bury
  24.01.2014 14:03
  To nawet nie jest tolerancja...to jest jakiś dziwoląg socjologiczny. Mamy szanować prawo szariatu i moralność muzułmanów, ale musimy potępiać znaki chrześcijańskie? Moim zdaniem to jest walka z wiarą i religią a nie tolerancja.
 • Verdi
  24.01.2014 16:10
  Czyżby wiara chrześcijańska była jedynie prawdziwa, skoro wszyscy z nią walczą...? Na to wygląda:) Proszę zwrócić uwagę, że z wiarą walczą ci, którzy wierzą, że te znaki coś znaczą. Gdyby nie wierzyli to każdy inny znak byłby sprzeciwem, ot choćby kiwanie głową.
 • MacBlacker
  26.01.2014 14:53
  Uczynić belfrowi znak podeszwy ma pośladku!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.