Zwolniona za krzyżyk

Popularna dziennikarka telewizyjna została zwolniona z prowadzenia programu, bo miała na szyi krzyżyk.

Popularna dziennikarka norweskiej telewizji publicznej (NRK) Siv Kristin Sallmann została zwolniona za to, że podczas programu miała na szyi łańcuszek z maleńkim złotym krzyżykiem, którego wielkość nie przekraczała 1.5 cm. Przeciwko temu ostro zaprotestowali miejscowi muzułmanie. W telefonach oraz mailach poinformowali kierownictwo stacji, że ich zdaniem, obecność krzyża podczas emisji audycji narusza neutralność światopoglądową telewizji publicznej obraża islam oraz ich uczucia religijne. Ich protesty zostały uwzględnione. Kierownictwo stacji poinformowało Siv Kristin Sallmann, że nie będzie mogła dalej występować na antenie, gdyż swym postępowaniem doprowadziła do konfliktów oraz nienawiści na tle religijnym.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • oliana
  17.11.2013 11:54
  Na 10 krajów, w których notuje się obecnie największe prześladowania chrześcijan, 7 stanowią kraje muzułmańskie.
  A papież Franciszek życzy braciom muzułmanom błogosławionego ramadanu.
 • Kopyrda
  17.11.2013 17:15
  Z norweskiego zrodla, ktore internet przelozyl na angielski wynika, ze nie zostala ani usunieta, ani zawieszona. Po prostu poproszono ja, aby nie nosila tego krzyzyka.
 • Kopyrda
  18.11.2013 14:52
  A oto jedno ze zrodel. Jeszcze raz: Zrodlo jest norweskie, a tlumaczenia dokonal internet.

  http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&prev=/search%3Fq%3Dsiv%2Bkristin%2Bs%25C3%25A6llmann%26biw%3D1280%26bih%3D618&rurl=translate.google.com&sl=no&u=http://www.nettavisen.no/nyheter/article3705874.ece&usg=ALkJrhhW2-bx_UuDSkGjuKRvhb4vrPcdaA

  Co jezykow: Po angielsku mowie i czytam swobodnie. Oprocztego znam niemiecki, rosyjsi, serbo-chorwacki i slowenski.
 • bjørk
  18.11.2013 15:46
  nie zostala zwolniona z pracy lecz otrzymala upomnienie ,jezeli decydujemy sie opisac jakas sprawe to robmy to rzetelnie ,a nie korzystajmy z tlumacza google poniewaz pozniej podajemy spoleczenstwu jedna wielka bzdure
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.