Rosja: Patriarcha Cyryl ostrzega

Legalizacja związków homoseksualnych stanowi zagrożenie dla ludzkiej cywilizacji – powiedział prawosławny patriarcha moskiewski po liturgii sprawowanej wczoraj w soborze Zaśnięcia Matki Bożej na Kremlu.

Jego zdaniem sfera intymnego życia człowieka nie podlega takim samym kryteriom oceny, jak dyskryminacja w życiu obywatelskim, politycznym, ekonomicznym czy kulturalnym.

Cyryl I wyraził zdziwienie, że zakaz zawierania legalnych związków homoseksualnych można uważać za dyskryminację. Postulaty legalizacji związków osób tej samej płci określił jako próbę prawnego usprawiedliwienia grzesznego postępowania. Podkreślił, że nawet w czasach pogańskich, kiedy pojęcie grzechu było bardzo niejasne, nie używano instrumentów prawa państwowego w celu usprawiedliwiania grzechu. Kończąc, wskazał na Prawo Boże jako źródło, z którego powinny czerpać prawodawcy świeccy. Ostrzegł, że przekreślanie Praw Bożych doprowadzi do unicestwienia cywilizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.