Rada znalazła winnych

Międzyreligijna Rada Rosji wezwała Rosjan i Ukraińców, by zjednoczyli się i kroczyli własną drogą, a nie tylko „biernie przyjmowali wszystko, co proponuje Zachód”.

Autorzy oświadczenia wezwali narody Rosji i Ukrainy do ponownego otwarcia się na siebie i zjednoczenia w oparciu o wspólną kulturę i tradycję, aby, jak się wyrażono, „zademonstrować światu, że to, co łączy obydwa narody, to nie ekonomiczne interesy czy chwilowa korzyść, a wielowiekowa przyjaźń oraz moralne i historyczne dziedzictwo”. W oświadczeniu podkreślono, że Rosja i Ukraina mają wypracowane przez wieki doświadczenie współistnienia różnych kultur, systemów moralnych, tradycji religijnych, które według autorów dokumentu „nieznane jest na Zachodzie”. Jednocześnie członkowie Międzyreligijnej Rady Rosji wyrazili szacunek dla dążeń różnych sił politycznych Ukrainy skierowanych na zbliżenie z Zachodnią Europą, pod warunkiem zachowania tolerancji i prawa wypowiadania przez każdą ze stron swojego zdania na temat systemu wartości i każdej sfery modelu społecznego państwa.

W oświadczeniu nie zabrakło również wezwania do państw Europy Zachodniej, aby była ona gotowa na zmiany, tak jak tego oczekuje się od Ukrainy, posiadającej swoją tradycję moralną i duchową. Na zakończenie stwierdzono, że Ukraińcy powinni samodzielnie określić swój wybór przyszłości w atmosferze spokoju, prowadząc ogólnonarodowy dialog.

W skład Międzyreligijnej Rady Rosji  wchodzą tylko przedstawiciele religii czy wyznań uznawanych w Rosji za tradycyjne, czyli prawosławia, islamu i buddyzmu. Dlatego nie należą do niej katolicy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Stanisław_Miłosz
  12.03.2014 13:54
  "W oświadczeniu podkreślono, że Rosja i Ukraina mają wypracowane przez wieki doświadczenie współistnienia różnych kultur, systemów moralnych, tradycji religijnych, które według autorów dokumentu „nieznane jest na Zachodzie”."


  Dokładnie tak! Najważniejszym doświadczeniem zapewniającym współistnienie są knut, nahajka i kańczug.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.