Zgwałcili zakonnicę, zostali bezkarni

Indyjski sąd uniewinnił 6 z 9 oskarżonych o gwałt na katolickiej zakonnicy Meenie Barwie.

Do zbrodni w 2008 r. podczas ataku hinduskich ekstremistów na chrześcijan w stanie Orissa. 26-letnia wówczas siostra został pobita, obnażona i wleczona po wiosce. Napastnicy chcieli nawet spalić żywcem ją i przebywającego w wiosce ks. Thomasa Chellana. W końcu, zamiast tego, postanowili ją zgwałcić. Podczas tego pogromu zginęło ponad 100 chrześcijan. Policja była bierna.

Oburzony wyrokiem arcybiskup Cuttack-Bhubaneshwa John Barwa SVD (spokrewniony ze skrzywdzoną siostrą) oskarżył sąd o „oczywiste współdziałanie z agresorami”, zaś przewodniczący Rady Chrześcijan Indii Sajan K. George nazwał wyrok „parodią sprawiedliwości”.

Przypadek siostry Meeny nie jest odosobniony. Sprawców większości spośród tysięcy zabójstw, gwałtów, tortur i podpaleń, jakie miały miejsce podczas indyjskich pogromów chrześcijan w 2008 r., nigdy nie pociągnięto do odpowiedzialności.

Trzy lata temu siostra Meena oświadczyła, że choć gwałt był doświadczeniem straszliwie bolesnym, to przyjęła je jako dopełnienie złożonych parę miesięcy wcześniej ślubów wieczystych.  Wybaczyła sprawcom. Postanowiła jednak dążyć do ich skazania, by w przyszłości nikt nie ważył się popełniać podobnych zbrodni.

- Kiedy myślę o pogromie w Kandhamal, moje pierwsza myśl biegnie do ludzi, którzy na skutek ludobójstwa stracili swoje cenne życie. Wszystkie oni są męczennikami jak pierwsi chrześcijanie. Oni umierali za Chrystusa i za wiarę. Modlę się za nich. Jestem z nich dumna - oświadczyła s. Meena.

Zobacz film o prześladowaniach chrześcijan w Orissie (w języku angielskim):

Corey Price Christians continue to be persecuted by Hindus in secular India

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • dodo
  19.03.2014 09:18
  Od czasu mojego wyjazdu z kraju gdzie nie mialem kontaktu z "kolorowymi" i uwazalem ze nie roznia sie niczym od nas minelo pare lat. Teraz mieszkam w kilkumilionowym miescie w tej samej Europie lecz juz nie w ukochanej Polsce. W tak duzym miescie nietrudno spotkac przybyszy z Afryki,Azji czy Ameryki. Niestety moje poglady na temat tych ludzi PO SPOTKANIACH z nimi sa calkowicie odmienne niz kiedys. Z doswiadczenia wiem ze np.pracy unikaja jak ognia sa pretensjonalni i wiecznie krzycza o rasizmie a sami nimi sa. By nie bylo ze ja jestem rasista zaznaczam ze b.cenie Japonczykow np.za ich postawe po tsunami,to bylo niesamowite.
 • MacBlacker
  24.03.2014 09:09
  I co na to europejska lewica?
  zapewne do debilków nawet takie informacje nie dochodzą!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.