Katolicy i anglikanie dialogowali o homoseksualizmie

Trwa, choć nie bez przeszkód, lokalny dialog katolików i anglikanów w Stanach Zjednoczonych. Opublikowano właśnie kolejny dokument wieńczący prowadzone od 2008 r. rozmowy na temat eklezjologii i moralnego rozeznania.

Dialogowi przyświecało hasło: w poszukiwaniu wspólnego świadectwa moralnego. Zajęto się w nim między innymi kontrowersyjną kwestią związków homoseksualnych. Potwierdzono istotne różnice w podejściu obu wyznań do tej kwestii. Wyłożono katolickie nauczanie o moralności seksualnej i przedstawiono ewolucję poglądów na ten temat w Kościele episkopalnym. Przyznano, że choć Kościół ten zezwala na śluby jednopłciowe, to jednak również wśród amerykańskich anglikanów budzi to żywe kontrowersje. Postulowana w dialogu jedność obu wyznań sprowadziła się w tym przypadku do bardzo ogólnikowych deklaracji o potrzebie okazania naszym działaniem wsparcia osobom homoseksualnym oraz o powszechnym powołaniu do świętości.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.