Finały Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W Bielsku-Białej niemal tysiąc uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu Śląska i Małopolski wzięło udział w finałach 17. Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”.

Tematem tegorocznej edycji, w której uczestniczyli reprezentanci czterech różnych Kościołów chrześcijańskich, była Ewangelia według św. Mateusza.

Jak mówią młodzi uczestnicy, trzeba było „opowiedzieć przypowieść o uczcie królewskiej, w jaki sposób zachowali się ci, którzy zostali na nią zaproszeni, i co się stało z tym, kto nie był właściwie ubrany na tę ucztę. Nie było tak źle. Na początku pytania wydawały się dość trudne, ale potem przypomniałam sobie odpowiedzi” – zapewnia jedna z finalistek.

W tegorocznym konkursie „Jonasz” na wszystkich jego etapach uczestniczyło kilkanaście tysięcy dzieci z 16 różnych Kościołów chrześcijańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.