Nie pozostał kamień na kamieniu

Mieszkańcy Homs są przerażeni widząc, co pozostało z zabytkowego centrum miasta, kiedy odeszli stamtąd rebelianci.

Wczoraj po raz pierwszy od dwóch lat Syryjczycy mogli powrócić do tych dzielnic. Wielu szukało swych domów, ale w większości wypadów nie został po nich kamień na kamieniu. Ten sam los spotkał wiele zabytkowych kościołów. Najsłynniejszy z nich, zwany kościołem paska Najświętszej Maryi Panny, bo tam przechowywana była ta tradycyjna relikwia maryjna, zmienił się nie do poznania. Cudem zachował się jednak wizerunek Chrystusa.

Choć wszyscy mieszkańcy mogli powrócić wczoraj do swych domów, nikt nie pozostał tam na noc. Dzielnica, będąca przez ostatnie dwa lata areną walk między wojskiem i rebeliantami, nie nadaje się do zamieszkania. Dopiero za kilka tygodni zostaną do niej doprowadzone prąd i woda. Wtedy też zacznie się odbudowa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HOMS, SYRIA, WOJNA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.