Zwolnią dziewczęta w zamian za swoich?

Boko Haram udostępniło wideo na którym widać ok. 100 porwanych dziewcząt. Lider islamistycznej organizacji Abubakar Shekau, zapowiada, że dziewczęta będą zwolnione w zamian za więzionych członków ugrupowania. W przeciwnym razie zostaną sprzedane.

Według relacji sekty, porwane dziewczęta przyjęły islam. "W rzeczywistości wyzwoliliśmy je" - mówi lider sekty, nawiązując aktu  do konwersji.  Wideo pokazuje je w trakcie modlitwy.

Nie ma wiedzy co do tego gdzie wideo zostało nagrane, choć lokalizacja wskazuje na tereny wiejskie.

14 kwietnia Boko Haram uprowadziła ponad 300 uczennic z liceum w mieście Chibok w stanie Borno, na północnym wschodzie kraju.

53 dziewczętom udało się uciec, w rękach porywaczy pozostało 276 licealistek. Porwanie wywołało oburzenie na całym świecie.

  BBCNews

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • tomasz
    12.05.2014 14:37
    Gdzieś czytałem, że angielskie wojsko w XIX wieku, złapało 50 terrorystów islamskich. 49 zostało na miejscu rozstrzelanych, jeden uczestniczył w egzekucji i został wypuszczony. Następnie doniósł swoim kompanom, że kule użyte do egzekucji zostały zamoczone w świńskiej krwi. Przez ponad 100 lat w tym rejonie nie dochodziło do żadnych aktów terrorystycznych. Może czas wrócić do starych metod walki z terroryzmem.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.