Aram I odwiedzi Franciszka

W przyszłym tygodniu, od 3 do 6 czerwca, będzie w Rzymie ormiański patriarcha Cylicji Aram I, by spotkać się z Papieżem Franciszkiem.

Rezydujący w Libanie zwierzchnik bliskowschodnich Ormian jest drugim co do ważności hierarchą w Ormiańskim Kościele Apostolskim, zaraz po najwyższym patriarsze wszystkich Ormian Karekinie II, katolikosie Eczmiadzynu w Armenii. Oba katolikosaty – Eczmiadzynu i Cylicji – są z racji historycznych odrębne, ale razem tworzą jeden Kościół. 

Aram I przybędzie z oficjalną wizytą do Wiecznego Miasta już po raz trzeci. W 1997 r. ormiański patriarcha Cylicji był tu u Jana Pawła II, a w 2008 – u Benedykta XVI.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.