Amerykańskie kościoły w obronie chrześcijan

„Jeśli tylko chrześcijanie są bardziej widoczni poprzez swój apostolat, działalność charytatywną lub zaangażowanie na rzecz pokoju, wtedy są zazwyczaj ofiarami miejscowych konfliktów”. Tak Narodowa Rada Kościołów Chrystusa w USA opisała sytuację chrześcijańskich wspólnot na Bliskim Wschodzie i w Sudanie.

To zrzeszenie części protestanckich i prawosławnych Kościołów w Stanach Zjednoczonych odbyło w Waszyngtonie „Spotkanie na rzecz jedności chrześcijan”. Wyrażono tam solidarność z „tymi chrześcijanami na całym świecie, którzy doświadczają przemocy”. W oświadczeniu na zakończenie spotkania uczestnicy zachęcili Kościoły Syrii i Egiptu, „by kontynuowały modlitwę i działania na rzecz pokoju”. Szczególną uwagę poświęcono sytuacji w Południowym Sudanie, „gdzie mają miejsce okrucieństwa, ludobójstwo i zbrodnie przeciw ludzkości”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.