Watykan: Ulf Ekman u Papieża

W papieskiej Mszy uczestniczył we wtorek Ulf Ekman, założyciel i wieloletni lider jednego z największych Kościołów zielonoświątkowych w Szwecji.

21 maja został on przyjęty wraz z żoną do Kościoła katolickiego. Z Papieżem rozmawiał również po Mszy św. Franciszek interesował się między innymi losem wiernych, dla których jako pastor i założyciel wspólnoty był pasterzem.

We wtorek rano Ulf Ekman gościł w Radiu Watykańskim. Opowiedział nam o swych rozterkach związanych z nawróceniem i porzuceniem wspólnoty, dla której był pasterzem.

„Przed rokiem znalazłem się w decydującym punkcie – powiedział były pastor. – Wiedziałem, że muszę podjąć decyzję, czułem, że Pan mnie wzywa. Wcześniej zwlekałem z decyzją właśnie ze względu na wspólnotę, na ludzi, którzy byli powierzeni mojej pieczy. Ale w końcu doszedłem do wniosku, że jeśli Pan mnie wzywa, to muszę Mu zaufać, zaufać, że On się tym zajmie. Bo inaczej, nigdy nie będę mógł uczynić tego kroku, będę w więzieniu. Jeśli Pan mówi do mnie, to przemówi również do moich wiernych, do ich serca. I zrozumieją to, być może nie od razu, ale z czasem na pewno zrozumieją. W każdym razie przekazaliśmy kierownictwo naszej wspólnoty doświadczonym liderom. I muszę też powiedzieć, że liderzy naszego Kościoła, ponad stu wspólnot, przeszli w ciągu ostatnich lat wielką ekumeniczną drogę. Nie zaszli tak daleko, jak ja, ale na pewno zrobili krok na przód. Byli też kilka razy w Rzymie, bo chciałem, by zrozumieli naszą decyzję. Pod tym względem, bardzo dobrze to przygotowaliśmy. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że wielu moich współpracowników, choć nie podziela naszej decyzji, to jednak ją rozumie i respektuje jej powody”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
 • Andrzej
  04.06.2014 08:43
  Pastor {były} to przykład ekumenizmu w praktyce. Będąc na jesień w Krakowie no Forum CCC "obstawiałem" jego wszystkie konferencje. To co pisze o Mocy Ducha Świętego i w jaki sposób dzieli się tym z innymi jest głębokim doświadczeniem potwierdzanym przez Pismo Święte. A na zakończenie Forum w Nowohuckiej Mogile u Cystersów po Mszy Św. modlił się nade mną i żoną. Ten człowiek sieje pokój i pojednanie w Bogu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL